Main menu

 
 logo  
ОН-ЛАЙН АНКЕТА ДЛЯ УЧАСТІ  ГРУПА ВКОНТАКТЕ

ДЕТАЛЬНІ УМОВИ УЧАСТІ У ПРОГРАМІ  WORKING GUEST IN NORWAY

 
ПРОГРАМА ПОШИРЮЄТЬСЯ НА УКРАЇНІ ЗАВДЯКИ СПІВПРАЦІ З ATLANTIS YOUTH EXCHANGE (НОРВЕГІЯ) – НАЙБІЛЬШОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ КРАЇНИ, ЩО ПРЕЗЕНТУЄ МОЛОДІЖНІ ПРОГРАМИ.
WORKING GUEST IN NORWAY – ПРОГРАМА КУЛЬТУРНОГО ОБМІНУ, ЯКА НАДАЄ УЧАСНИКАМ ЧУДОВУ МОВНУ ПРАКТИКУ, ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД, МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЙТИ НОВИХ ДРУЗІВ, ПОБАЧИТИ ЖИТТЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОЛОДІ.
ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ В НОРВЕГІЇ СКЛАДАЄ 2-6 МІСЯЦІВ
ПРОГРАМА Є КОНКУРСНОЮ, ТОБТО БАЖАЮЧИХ ВЗЯТИ В НІЙ УЧАСТЬ БІЛЬШЕ, НІЖ РОДИН, ЩО ЗАЦІКАВЛЕНІ В ПРИЇЗДІ ДО НИХ WORKING GUEST З ІНШОЇ КРАЇНИ.
ВИКЛАДЕНІ НИЖЧЕ УМОВИ УЗГОДЖЕНІ З  ATLANTIS YOUTH EXCHANGE І Є СТАНДАРТНИМИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ З УСІХ КРАЇН
 

wg

·                    


 ВИМОГИ ДО ПРЕТЕНДЕНТІВ.
Брати участь у програмі можуть хлопці та дівчата віком від 18 до 30 років, які мають бажання та можливість поїхати до Норвегії на 2-6 місяців та працювати на приватній сільськогосподарській фермі. Знання англійської або норвезької мови є обов’язковим. Іншою бажаною умовою участі у програмі є наявність досвіду у сільському господарстві (збір врожаю овочів або фруктів, догляд за домашніми тваринами, тощо). 
 
 ВІДБІР ДО ПРОГРАМИ, ПОШУК РОБОЧОГО МІСЦЯ.
Першим кроком до участі у програмі є особиста співбесіда іноземною мовою. Під час співбесіди претенденти мають розповісти, чому вони зацікавлені в участі у програмі, про свій досвід. Якщо співбесіда була успішною, то претендент отримає анкету та перелік інших документів, які необхідно підготувати та подати до програми: вся інформація, надана під час співбесіди, має бути підтверджена документально. До документів додається складений під час співбесіди рапорт, в якому викладена оцінка учасника, і вони направляються до норвезького агентства. 
Після того, як агентство розгляне надані документи та прийме учасника до програми, розпочинається пошук робочого місця. Агентство має велику кількість пропозицій від сімей, ретельно відібраних за рівнем доходів, умовами, які вони можуть запропонувати для перебування Working Guest, та іншими критеріями. Підбір місця може тривати від 1 до 12 місяців: здебільшого цей термін залежить від якості підготовлених документів, наявності у претендента достатнього досвіду і тих вимог, які він/вона пред’являє до роботодавця. В більшості випадків перед тим, як зробити свій вибір, роботодавець телефонує до претендента, і після особистої розмови приймає остаточне рішення. Після цього роботодавець оформляє та надсилає всі необхідні папери, які є підставою для звернення учасника за візою. Учасник має враховувати, що найраніше він/вона може поїхати до Норвегії через 4 місяці після подання документів. Немає повної гарантії того, що роботу для учасника буде знайдено.

 
 ОТРИМАННЯ  ВІЗИ.
Одержавши необхідні для отримання візи документи, кожен учасник програми має звернутися до консульства особисто. Учасники цієї програми отримують дозвіл на роботу, - статус тимчасового резидента на термін, що вказаний у робочій пропозиції. Оформлення цього типу візи досить складне і може займати від 1 до 3 місяців з моменту звернення до консульства. При наданні документів до консульства учасник сплачує внесок за оформлення документів – 1100 грн (або іншу суму, призначену консульством на час звернення). У разі відмови у наданні дозволу на роботу, консульство не повертає плату за розгляд документів.
 
 ТРАНСПОРТУВАННЯ.
Після отримання візи учасник має зв’язатися з роботодавцем і обговорити деталі своєї подорожі до місця його проживання: яким транспортом, в який день він/вона приїде і як їм зустрітися. Клуб допомагає учаснику зробити бронювання квитків, якщо він/вона звертається з таким проханням. Від’їжджаючи з України, учасник має бути впевненим, що його чекають саме у цей день і час. 
 
 УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ 
Working Guest має право перебувати лише в тій сім’ї і в той період, що визначений в робочій пропозиції.  Обов’язки Working Guest можуть бути різними, залежно від типу ферми та специфіки господарювання. Максимальна кількість годин на тиждень – 35. Кожний учасник матиме 1,5 вихідних дня на тиждень. Інколи учасникам пропонують працювати екстра-години, що може бути тільки зі згоди учасника та за додаткову плату. Working Guest має окрему кімнату, харчується разом із сім’єю, має медичне страхування. В свій вільний час учасники можуть відвідувати виставки, музеї, мовні курси або інші заходи.   
Для владнання будь-яких непорозумінь з роботодавцем, які учасник не зможе вирішити самостійно, він/вона може звернутися за допомогою до ATLANTIS YOUTH EXCHANGE.
 
 ФІНАНСОВІ УМОВИ.
Витрати учасника: вартість програми, обслуговування в консульстві, квиток. 
Після успішного проходження співбесіди разом із готовими документами учасник має сплатити реєстраційний внесок у розмірі 300 у.о. (внесок робиться у гривнях по курсу ЕВРО, встановленого НБУ на день сплати. При безготівковій оплаті +2%). Після знаходження робочого місця та отримання контракту, Учасник сплачує другий внесок:

                                         2-3 місяці    
1й внесок, ЕВРО                   300               
2й внесок, ЕВРО                   100               
Загальна вартість програми
(1й+2й внесок, ЕВРО)           400          

Учасник особистого звертається до консульства і сплачує консульський внесок (3500 грн або іншу суму, якщо стануться зміни). Через 1-3 місяці учасник отримує візу і, обговоривши з роботодавцем день приїзду, самостійно сплачує вартість міжнародного квитка. Клуб може допомогти зробити бронювання. Запрошуючи сторона поверне учаснику половину вартості квитка. В разі відмови у візі консульство не повертає зроблений внесок, а внески в програму повертаються за винятком 1000 грн.
Якщо учасник відмовляється від участі у програмі до того, як йому буде знайдено робоче місце, йому повертаються всі зроблені на той час внески за винятком 100 ЕВРО; якщо учасник відмовляється від участі у програмі після того, як йому буде знайдено робоче місце, йому не повертаються зроблені на той час внески.
Якщо учаснику не буде знайдено робоче місце, то йому повертаються зроблені на той момент внески за винятком 300 грн.
Після закінчення робочого контракту, учасник програми повинен повернутися до України і повідомити нас про дату свого прильоту. 
Що отримує учасник програми: 
•    Дозвіл на роботу на термін, зазначений у робочій пропозиції;
•    Допомогу з оформлення документів при зверненні по візу;
•    Безкоштовне проживання в окремій кімнаті;
•    Безкоштовне харчування;
•    Медичне страхування на весь час програми;
•    Половина вартості міжнародного авіаквитка;
•    Кишенькові гроші у розмірі 1000 NOK на тиждень (учасник має сплачувати податки перебуваючи в Норвегії; що приблизно складатиме  10-15%  залежно від того, скільки у сумі учасник отримає коштів, та від місця знаходження роботодавця: пізніше можна повернути ці кошти),  100 NOK = 137 грн.;
•    Можливість вирішити всі проблеми, що можуть виникнути під час перебування Working Guest: Atlantis Youth Exchange має цілодобовий телефон допомоги.